<< >> Ylö Otsikko Sisältö

2. Muu Suomi

Joensuun yliopisto/TOTY
Jorma Enkenberg (973) 1512 307, jorma.enkenberg@toty.joensuu.fi,
toty@toty.joensuu.fi,
http://toty.joensuu.fi/

Espoon-Vantaan teknillinen ammattikorkeakoulu
Matti Hämäläinen (90) 511 961, mattih@evitech.fi,
http://www.evitech.fi/

NOFNET
Jussi Kaverinen (OY) (981) 537 6332, jussik@oyt.oulu.fi,
http://oyt.oulu.fi/~nofwww/yleis.html

AGORA,
http://oyt.oulu.fi/agora/agora.html

Kemi-Tornion liiketalouden ja tietotekniikan instituutti
Eero Pekkarinen (9698) 432 380, eero.pekkarinen@tokem.fi,
http://www.tokem.fi/

Rovaniemen teknillinen oppilaitos
Seppo Huhmarniemi (960) 331 3305, seppo.huhmarniemi@rotol.fi,
http://www.rotol.fi/

TYT
Saija Mäki-Komsi, (931) 215 7223, tysamak@uta.fi,
http://www.uta.fi/laitokset/tyt/

Lahden tutkimus- ja koulutuskeskus
Jouni Immonen (918) 892 233, immonen@latkk.helsinki.fi,
http://frodo.lpt.fi/

Lapin yliopisto
Laila Kuvaja (960) 324 359, lkuvaja@levi.urova.fi,
http://www.urova.fi/home/tkk/levi.htm

KVS:n etäopisto
(90) 765 400
Harri Paasio, paasio@tbx.telebox.fi,
http://www.uiah.fi/kvs/etaopkurssit.html

AVOTEK-projekti
Jukka Hiltunen (johtoryhmän pj.) (981) 5376 372, hiltunen@oyt.oulu.fi,
http://oyt.oulu.fi/avotek/

Helsingin normaalikoulu
Reijo Honkanen (90) 588 1950 (kanslia), Reijo.Honkanen@Helsinki.FI,
http://www.helsinki.fi/kasv/nokol/md.html

Turun normaalikoulu
Raimo Sihvonen (921) 637 4203, raisih@tnk.utu.fi,
http://opal.utu.fi/ala-aste/telematiikka/telemat.html

HPY/EETP
Matti Tammisalo (90) 606 3508, matti.tammisalo/o=dtie@elisa.fi,
http://www.kolumbus.fi/k-hakemisto/koulu/eetpsuo.html

LINTECH
Jari Sjölund (921) 4119 474, jari.sjolund@tuakk.fi,
http://pc-137.otol.fi/lintech/

OPM
Eila Kiesi (90) 7747 7902, Eila.Kiesi@oph.fi (yleinen tiedotus, ks. http://www.minedu.fi/tietostrategia/TpYhtTied.html alakohtaisista yhteyshenkilöistä) ,
http://www.minedu.fi/tietostrategia/Tp1996.html

SIMU/TEKES
Eero Liimatainen (971) 261 7611, Eero.Liimatainen@tekes.fi,
http://www.tekes.fi/ohjelmat/info/dmsitu/

Yleisiä hyödyllisiä lähtöpisteitä webissä

Ammatillisten Aikuiskoulutuskeskusten Liitto ry. http://www.iuakk.fi/aike/centres.htm

Suomalaisia WWW-palvelimia (mm. oppilaitoksia) http://www.cs.hut.fi/suomi.html

Aikuis- ja henkilöstökoulutuksen tietopankki AIKO http://www.telmo.fi/tieke/aiko/

Oppilaitoksia (paitsi korkeakoulut) http://www.edu.fi/koulut/


<< >> Ylö Otsikko Sisältö